امروز : پنج شنبه, 29 مهر 1400
  1. آب های زیرزمینی
  2. حفاری
  3. آزمایش پمپاژ
  4. اهمیت بازسازی چاه آب
  5. عملیات ویدئومتری

آب موجود در كره زمين از درياها و اقيانوس‌ها منشاء گرفته است كه در اثر تبخير و صعود به طبقات بالاي جو به شكل نزولات آسماني به خشكي‌ها برگشته و پس از تغييرات مختلفي مجددا به درياها مي‌ريزد و اين چرخه همچنان تكرار مي‌شود. در حدود نصف نزولات آسماني در سطح زمين تبخير شده به همراه آبهاي حاصل از تعريق گياهان و حيوانات به جو بر مي‌گردد و در حدود يك چهارم اين نزولات در زمين نفوذ كرده و ذخائر آبي زيرزميني را بوجود مي‌آورند...

دانلود فایل word

با توجه به محدودیت حفاری چاه های آب دستی توسط نیروهای انسانی، در حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح، چینی ها برای اولین بار دستگاه حفاری ضربه ای ساده ای را اختراع و توانستند به وسیله آن چاه های تا عمق 600 متر حفاری نمایند. با انتقال تجربیات چینی ها به غرب بعد از سال 1800 میلادی همزمان با پیشرفت صنایع و توسعه اجتماعات بشری و نیاز به تامین آب از منابع عمیق تر، دستگاه های حفاری ضربه ای پیشرفته ای که با نیروی بخار کار می کرد ساخته شد و سیستم این دستگاه به تدریح کامل شد...

دانلود فایل PDF

آزمايش تعيين آبدهي چاه يا آزمايش پمپاژ براي تعيين خصوصيات هيدروليكي سفره آبدار جهت مطالعه وضعيت آبهاي زيرزميني يك منطقه و يا براي تعيين مقدار آبدهي و افت سطح آب در يك چاه انجام مي‌شود.

هدف اصلي آزمايش پمپاژ تعيين ظرفيت مخصوص چاه يا نسبت آبدهي (Q) به مقدار افت سطح آب (S) جهت انتخاب پمپ و متعلقات مربوطه براي برآورد ميزان هزينه‌هاي لازم براي تجهيز چاه مي‌باشد...

دانلود فایل word

با توجه به هزينه سرمايه گذاري زياد احداث چاه، مجموعه فعاليت هايي جهت افزايش طول عمر بهره برداري از چاه بايد برنامه ريزي نمود كه از مرگ چاه جلوگيري بعمل آيد ، اين فعاليت ها كه شامل شرايط فيزيكي ، شرايط بيولوژي ، شرايط شيميايي مي باشد كه اين عوامل در طول زمان تاثير سو بر روي چاه داشته و موجب كاهش راندمان چاه مي گردد.

با توجه به هزينه سرمايه گذاري زياد احداث چاه، مجموعه فعاليت هايي جهت افزايش طول عمر بهره برداري از چاه بايد برنامه ريزي نمود كه از مرگ چاه جلوگيري بعمل آيد ، اين فعاليت ها كه شامل شرايط فيزيكي ، شرايط بيولوژي ، شرايط شيميايي مي باشد كه اين عوامل در طول زمان تاثير سو بر روي چاه داشته و موجب كاهش راندمان چاه مي گردد.

دانلود فایل word

به منظور شناخت هر چه بيشتر منابع آب زير زميني استفاده ازفن‌آوري‌هاي نوين و بررسي‌هاي اكتشافي امري كاملاً ضروري و اجتناب‌ناپذير است. پيشرفت تكنولوژي در كشورهاي توسعه يافته در زمينه بررسي منابع آب توأم با ساخت دستگاهها و ابزارآلاتي بوده كه سبب رشد و توسعه يافتگي اين كشورها شده است.

يكي از دستگاههايي كه با استفاده از الگوهاي خارجي توسط عده‌اي از پژوهشگران و محققين كشورمان ساخته شده دوربين درون چاهي (ويدئومتر) مي‌باشد. هر چند اين دستگاه از نظر ظاهر با مشابه خارجي تفاوت دارد. اما نتايج حاصل از كاركرد آن با نمونه خارجي، تفاوت چنداني ندارد.

دانلود فایل word

درباره ما

درباره شرکت:

شركت حفاری و آبرسانی طباطبائيان نيم آور در پرتو الطاف پروردگار و با عنایت به سیاستهای دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر واگذاری فعالیتهای عمرانی، صنعتی و تولیدی به بخشهای خصوصی و اشتغال زایی و توسعه پایدار کشور و با تکیه بر همت و پشتوانه علمی و عملی کارشناسان خود تأسیس گردید تا سهمی هر چند ناچیز در یاری رساندن به اهداف والای دولت و پيشرفت همه جانبه كشور عزيزمان ايران داشته باشد.

شركت حفاری و آبرسانی طباطبائيان نيم آور در سال 1350 تاسیس و با بیش از سه دهه سابقه و بكارگیری نیرو‌های مجرب و توانمند در زمینه‌های ذیل فعالیت می‌نماید:

   * حفاری چاههای نيمه عميق و عميق با استفاده از دستگاههای روتاری و ضربه ای

   * انجام صحيح و علمی آزمايش پمپاژ پله ای جهت اندازه گيری آبدهی مجاز چاههای بهره برداری

   * طراحی، تهيه و نصب پمپهای آبكشی در چاههای آب

   * انجام آزمايش ويدئومتری جهت شناخت مشكلات چاههای آب در حين بهره برداری و ارائه راه حل جهت اصلاح آنها

   * بازسازی و احياء چاههای آب

کارشناسان متخصص این شركت با داشتن تجربیات حاصل از انجام وظیفه در طرحهای مهم مهندسی آب و فاضلاب وزارت نیرو در اقصی نقاط کشور و نیز پروژه های متعدد حفاري و پمپاژ چاههاي آب در وزارت جهادسازندگی ، قدم به عرصه ارائه خدمات فنی مهندسی نهاده و در این راستا با استقرار سیستم یکپارچه مدیریت کیفیت در سطح شرکت، طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه های تامين آب را به انجام می رساند.

این شركت بر آن است تا با کوشش برنامه ریزی شده و در چهارچوب منشور اخلاق مهندسی، با ترکیب دستاوردهای علوم وفنون در سطح دنیا و ترکیب آن علوم ارزشمند با محک تجربه و کاربرد این کیمیای بدست آمده ، همگام با آخرین تکنولوژی و استانداردهای جهانی، خدمات طراحی ، اجرا و نظارت بر پروژه های مختلف عمرانی کشور را با هدف کسب و ارتقاء مستمر سطح رضایتمندی کارفرمایان محترم ارائه نماید. امید است با شرایط ایجاد شده و با همکاری مدیران و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران بتوانیم در راستای آبادانی کشور عزیزمان گامهای مؤثرتری برداریم.

زبان سایت

ویدئوآب و هوا

اصفهان °C
تهران °C
شیراز °C
    Wetter Ostsee